2016 augusztusában iskolánk, az Alsóbodoki Magyar Tannyelvű Magán-szakközépiskola 5 diákja és Kovács István tanár úr nyári szakmai gyakorlaton vettek részt.cikk 1

A lehetőséget a  „Bethlen Gábor Alap „Külhoni magyar szakképzés támogatása – gyakornoki program - 2016. - Nyári szakmai gyakorlat“ c. pályázaton nyertük el.

A programban a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Karcagi Szakképzési Centrum volt a partnerünk, fogadószervezetünk pedig a túrkevei Ványai Ambrus Gimnázium és Szakközépiskola.

Diákjaink közül Brath Dominika, Bús Brigitta, Imre Veronika, Sádovsky Veronika és Tóth Angelika érdeklődtek a program iránt, így tehát ők voltak azok, akik augusztus 1-jén útra keltek Túrkeve felé Kovács tanár úrral.

A program időtartama 3 hét volt. Ez cikk 2alatt a diákok különböző helyeken végeztek szakmai gyakorlati tevékenységet, többek közt Túrkeve turisztikai helyein, Mezőtúron és az ahhoz közeli Hercegasszony birtokon.

Túrkevén a városi termál- és élményfürdő a város büszkesége, méghozzá jogosan. A pihenni vágyók felfrissülhetnek a kiváló termálvizekben, kinti és benti medencékben, ezen kívül többféle szauna és sportolási lehetőség is a látogatók rendelkezésére áll. Diákjaink betekintést nyertek az egész létesítmény életébe: dolgoztak a kasszánál, a ruhatárban, a medencéknél, a kempingben és az apartmanoknál is.

A városi fürdőn kívül a város múzeumait is meglátogattuk. Két jelentős, a városból származó családnak és tagjainak emléke előtt is múzeum tiszteleg. Ezek a filmművészetben világhírűvé vált Korda család és a képzőművészetben jeleskedő Finta család.

Túrkeve után tevékencikk 3ységünk fő színtere a szomszédos városba, Mezőtúrra tevődött át. Itt a hagyományos Túri Vásár lebonyolításában vettünk részt, amely színes vásári forgatagával, egész napos színpadi előadásokkal, vidámparkkal, gasztronómiai csodákkal, kiállításokkal, sportprogramokkal, egyéb érdekes kísérőprogramokkal és tűzijátékkal várja az érdeklődőket.

Következő állomásunk a Mezőtúrhoz közeli Hercegasszony birtok volt. A birtok és a kastély nevét egykori tulajdonosáról, Lelbach Irénről, Habsburg Albrecht főherceg feleségéről kapta, aki 1931-ben jegyajándékként örökölte a birtokot. Az épület és a birtok felújítói a hagyományos stílust keverték a modernnel, így friss, egyedi és formabontó hangulatot és megjelenést adtak az intézménynek. Diákjaink itt az étterem, a recepció, a szobaszerviz és a szálloda vezetésének titkaiba nyertek betekintést.

Jól sikerült szakmai gyakorlatunkat egy budapesti kirándulással fejeztük be, amelynek fénypontja az augusztus 20-i tűzijáték volt. Fáradtan, de remek szakmai és emberi tapasztalattal tértünk haza, emlékeinkben örökre magunkkal hordva Túrkevét és ezt a remek nyarat.

                                                                                                                                                                                     Kovács István

                 [Képgaléria]

 Copyright © 2006-2018 Magyar Tannyelvű Magán-Szakközépiskola. Minden jog fenntartva.