Aktuális...

Nincsenek események

Naptár

Március 2020
H K Sz Cs P Szo V
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

A médiából...

mediaklikk hu

IES-video

iesprez hu 168x126

Kisfilm

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Lengyelországban jártunk

Iskolánk 2000. szeptember 2-án nyitotta meg kapuit. Egy évig kihelyezett osztályként működött, majd 2001-ben jogalanyivá vált, azóta működik önálló oktatási intézményként. Teltek múltak az évek, s mára már egy nemzetközileg is elismert intézménnyé nőtte ki magát.

Iskolánkon a komoly tanuláshoz az összes szükséges feltétel biztosított: a tanári gárdát képzett szakemberek alkotják. Pedagógusaink kellő tapasztalattal rendelkező, képzett, vagy a feltörekvő, fiatal tanári generációhoz tartoznak. Ennek pedig óriási jelentősége van diákjaink sikeres jövője szempontjából, mivel a képzett szakembergárda optimális feltételeket biztosít azok számára is, akik az érettségi után tanulmányaikat egyetemen óhajtják folytatni.

Tanítási óránIskolánk iránt széles körben terjed az érdeklődés, úgyhogy ma már 8 járásból tanulnak nálunk diákok, csaknem 150 km-es körzetből. Befogadásukra 2004/2005-ös tanév elején nyílt meg az új, kétszintes kollégium. E fejlődés okait keresve megállapítható, hogy iskolánkon olyan attraktív szakokat tanítunk, amely végzős diákjaink számára a lehető legjobb feltételeket biztosítja úgy a belföldön, mint külföldön való biztos érvényesüléshez. 

Iskolánk szakmai profilja ilyen szempontból a megfelelőbb lehetőségeket biztosítja azzal, hogy ideális felkészülést tesz lehetővé a közeli, Nyitrai Konstantin Egyetemen és Mezőgazdasági Egyetemen, vagy a komáromi székhelyű Selye János Egyetemen, Budapesti Közgazdasági és Jogtudományi Egyetemen történő továbbtanuláshoz. Természetesen emellett még több nemzetközi, Európai Uniós programba is bekapcsolódunk.

Az infoteremben Az iskola eszközfelszereltsége országos viszonylatban is egyedülálló. Az iskola épülete festői környezetben helyezkedik el, architektúrája az ízléses és célszerű építkezési mód ötvözete, amely teljesen különbözik a nálunk korábban megszokott jellegtelen, szürke, kocka alakú iskolaépületektől. Az iskolához tartozó multifunkcionális épületre, amelynek még saját úszómedencéje is van, ugyanez még fokozottan érvényes. Ez az épület egyben lehetővé teszi társadalmi rendezvények lebonyolítását is. Diákjaink nem a hagyományos „csőbútor-környezetben“ tanulnak,  hanem íróasztaloknál, kényelmes, kárpitozott székeken ülve. Valamennyi diákunk a legmodernebb típusú számítógépen dolgozik, és az Internet-hozzáférés lehetősége nálunk alapkövetelmény. Mivel az iskola épületei és összes technikai eszköze teljesen új, így ideális feltételeket biztosít a magas szintű és eredményes pedagógiai munkához. A kollégium új, kétszintes épülete pedig, amely az iskola közvetlen szomszédságában, attól csupán kb. 30 m-re helyezkedik el. Természetesen diákjaink pezsgő társadalmi életet is élnek, sőt látókörüket bővítik azok a tapasztalatok is, amelyeket külföldi kirándulások és akciók keretében szereznek. Ezekre csupán néhány példa: Diákjaink néhány évvel ezelőtt egyhetes tengerparti kiránduláson vettek részt Horvátországban, a téli szezonban sítúra jelentette számukra a kikapcsolódást, a nyári szünetben pedig néhány diákunk egy hortobágyi nemzetközi környezetvédelmi táborban ismerkedhetett meg az Alföld csodás szépségeivel. 

Tanítás utánEgy évvel később pedig Olaszország volt az úticél, azt követő iskolaévben pedig már egy újabb sítúra, és egy háromnapos budapesti kirándulás volt mögöttünk. 2006 februárjában természetiskolában vett részt az egész iskola. Évente számos tanulmányi úton, kiránduláson vehetnek részt diákjaink. Köszönhető ez a szombathelyi Bolyai Gimnáziummal fenntartott testvériskolai kapcsolatnak is. Kiemelt figyelmet szentelünk a kultúrának, annak ápolásának. Színjátszókör keretein belül ismerkednek diákjaink a színpadi kifejezésmóddal. Terveink szerint ez a látogatás- és tevékenységsorozat a jövőben is tovább folytatódik. 2004-től pedig iskolánkat sikerült bekapcsolni egy Európai Uniós, nemzetközi iskolaprogramba is, amely azóta sikeresen lezárult.link ora hu1 fnaptarcsengetes

 

 

banner_zobor

 

 TÁMOGATÁS:

 

Ma 2020. március 31., kedd, Árpád napja van.
Holnap Hugó napja lesz.
Gratulálunk!
EJ 1

Ki van jelen

Oldalainkat 6 látogató böngészi

Támogatóink

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Rólunk írták

vaol logo5

Rólunk írták

Rólunk írták

Rólunk írták

Képek...

...rólunk, iskolánkról

Iskola P9090178 logo P9090179 logo P9090182 logo P9090184 logo P9090187 logo P9090192 logo P9090200 logo
P9090206 logo P9090209 logo P9090210 logo Kollégium Kollégium P9090214 logo P9090215 logo P9090225 logo
- Foto: Dömötör Ede -
Copyright © 2006-2020 Magyar Tannyelvű Magán-Szakközépiskola. Minden jog fenntartva.

Az oldal Firefox-ra optimalizált. Készítette: G-Kreativ Kapcsolat: Admin